Uzman bir Psikologdan Terapi Desteği Almak

Uzman bir Psikologdan Terapi Desteği Almak, Şişli Terapi Enstitüsü, Beşiktaş, İstanbul

İnsanların uzman psikolog ve terapistler ile terapi desteği aramasının ve randevu için başvurmasının birçok nedeni vardır; keder, kaygı , depresyon , travma, bağımlılık ve ilişki sorunları en yaygın olanlardır.

Uzman Psikolog Aracılığı ile Terapi Desteği Almanın Faydaları Nelerdir? 

Psikolojik sıkıntılarımızı ortaya çıkaran durumların hepsi gündelik yaşamımız içerisinde hakim olan duygulardan ve davranışlardan etkilenmektedir. Yaşamınızdaki bazı problemler tolere edilebilir, bazıları ise ezici ve yönetilemez hissettiriyor olabilir. Sorununuzun yoğunluğu, ciddiyeti ve sıklığından bağımsız olarak, hiçbir sorun terapiden yararlanmayacak kadar küçük ya da büyük değildir. Sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için terapi desteği almak kendi adınıza iyi bir yatırımdır. Terapi, duygusal zorluklar, yaşam sorunları ve zihinsel sağlık problemleri ile mücadele eden insanlara yarar sağlayabilir. Herkes stres, üzüntü, keder ve çatışma dönemleri yaşar. Bu gibi durumların üstesinden gelebilmek için bir psikolog ile sürece başlamak faydalıdır. Sorunlarınız ile başa çıkma yöntemlerinizi geliştirerek kendinizdeki gelişim ve değişimin farkına varabilirsiniz. Terapi bir bakıma insanın kendini tanıma ve anlama süreci olarak da gerçekleşmektedir. Alanlarında uzman ve eğitimli olan psikolog ve terapistler bunun için çalışmaktadırlar. Güven ilişkisi kurabildiğiniz bir psikolog ya da terapistiniz olduğunda terapi sürecinizin yararlılığı artar.

Randevu Alma Zamanınızın Geldiğine Dair Bazı İşaretler

– Hissettiğiniz tüm duyguları yoğun olarak yaşıyorsanız,

– Açıklanamayan ve tekrarlayan baş ağrıları, mide ağrıları veya yıkık bir bağışıklık sisteminiz varsa,

– Sorunlarınız ile baş etmek için alkol ve madde kullanıyorsanız,

– İş yerinde kötü geri bildirim alıyorsanız,

– Daha önce sevilen aktivitelerden kopmuş hissediyorsanız,

– Kişiler arası ilişkileriniz gergin ve yolunda gitmiyorsa,

– Yakınlarınız sizin için endişelendiklerini söylüyorlarsa bir uzman psikologdan terapi desteği almanızda fayda vardır.Yaşadığınız sorun, stres veya zorluklardan bağımsız olarak, herkes bir psikolog desteğinden yararlanabilir. Terapi, mevcut stres kaynaklarının üstesinden gelmenize yardımcı olabilir ve gelecekte etkili bir şekilde yönetilebilecek becerilerle sizi destekleyebilir. Bir psikolog ile görüşmek delilik değildir, aksine ruh sağlığınızı iyi durumda tutabilecek bir olgudur. Sizin ya da bir başkasının terapiye ve danışmanlığa ihtiyacı olduğunu düşündüğünüz durumda, psikolog randevusu almayı ertelememek oldukça önemlidir.

*Bu İnternet Sitesi ve örn., okuduğunuz, dinlediğiniz veya gördüğünüz her türlü içeriği yalnızca bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Şişli Terapi Enstitüsü, bu İnternet Sitesinde yer alan bilgilerin doğru ve güncel olması konusunda büyük bir özen göstermektedir. Ancak; İnternet Sitesi veya içeriği ile ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Yani hususi olarak; İnternet Sitesi ve sunulan bilgilerin veya bağlantı verdiği içeriklerin kesinliği, eksiksizliği, yasalara uygunluğu, güncelliği, kullanılabilirliği veya doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorumluluk üstlenmemektedir.

*Şişli Terapi Enstitüsü, İnternet Sitesinde yer alan eskimiş bilgileri kaldırmakla veya güncellemekle veya düzeltmekle yükümlü değildir. Şişli Terapi Enstitüsü ayrıca, bu İnternet Sitesinde yer alan bilgileri dilediği vakit, önceden bildirmeksizin, düzeltme, genişletme veya herhangi diğer bir şekilde yeniden düzenleme hakkını saklı tutmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Ara

Sosyal Medyalarımız

Şişli Terapi Enstitüsü

Şişli Terapi Enstitüsü olarak insan yavrusunun sahip olduğu büyük potansiyele ve bu potansiyelin önündeki engellerin farkında olarak bireylere psikolojik destek sunmayı amaçlamaktayız.