İmanlı Edim (Act of faith)

İmanlı Edim (Act of faith), Wilfred Bion’un (1970) aniden ortaya çıkan bir sezgiden kaynaklanan ve bir an için önceki tüm deneyim ve bilgileri geride bırakan analistin müdahalesi için kullandığı bir terimdir. ‘İmanlı Edim (Act of faith)’ ya da ‘F’, ‘K’ sistemini (bkz. ‘L H ve K’) veya bilgi kaydını temsil etmez. Mutlak gerçeği veya Bion’un ‘O’ olarak adlandırdığı şeyi temsil eder. Bion, ‘İmanlı Edim (Act of faith)’nin, doğaüstü fantezi ile dolu olmadığı ve bellek ile arzu içermediği sürece, bilimsel bir zihin durumunu temsil ettiğini belirtir.

*Bu İnternet Sitesi ve örn., okuduğunuz, dinlediğiniz veya gördüğünüz her türlü içeriği yalnızca bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Şişli Terapi Enstitüsü, bu İnternet Sitesinde yer alan bilgilerin doğru ve güncel olması konusunda büyük bir özen göstermektedir. Ancak; İnternet Sitesi veya içeriği ile ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Yani hususi olarak; İnternet Sitesi ve sunulan bilgilerin veya bağlantı verdiği içeriklerin kesinliği, eksiksizliği, yasalara uygunluğu, güncelliği, kullanılabilirliği veya doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorumluluk üstlenmemektedir.

*Şişli Terapi Enstitüsü, İnternet Sitesinde yer alan eskimiş bilgileri kaldırmakla veya güncellemekle veya düzeltmekle yükümlü değildir. Şişli Terapi Enstitüsü ayrıca, bu İnternet Sitesinde yer alan bilgileri dilediği vakit, önceden bildirmeksizin, düzeltme, genişletme veya herhangi diğer bir şekilde yeniden düzenleme hakkını saklı tutmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Ara

Sosyal Medyalarımız

Şişli Terapi Enstitüsü

Şişli Terapi Enstitüsü olarak insan yavrusunun sahip olduğu büyük potansiyele ve bu potansiyelin önündeki engellerin farkında olarak bireylere psikolojik destek sunmayı amaçlamaktayız.