HakkımızdaModern Yaşam bizi o kadar çok meşgul eder ki, çoğu zaman kendi duygusal ihtiyaçlarımızı görmezden geliriz. İnsan yaşamı ve yaşamın kalitesi bireyin sahip olduklarından çok sahip olduklarıyla nasıl hissettiği ile ilgilidir.

 İnsan yavrusu muazzam bir sistem olarak varlığını sürdürür. Ancak kimi zaman bu sistem içerisinde yaşantılardan dolayı bazı tıkanmalar meydana gelir. Psikoloji bilimi temelde bu tıkanmalarla ilgilenir. Psikolojinin amacı insanı mutlu etmek değil, temelde mutsuz olmasına neden olan yaşantılarının prangalarından kurtarmaktır. Kimi zaman travmatik yaşantılar, kimi zaman olumsuz çevre, kimi zaman geçmişin karanlık gölgesi altında yaşamlarımız anlamsızlaşır.                                          

Şişli Terapi Enstitüsü olarak insan yavrusunun sahip olduğu büyük potansiyele ve bu potansiyelin önündeki engellerin farkında olarak bireylere psikolojik destek sunmayı amaçlamaktayız. Dünya genelinde uygulanmakta olan çeşitli psikoterapi yöntem ve tekniklerinin ülkemiz kültürüne özgü bir yaklaşımla uygulanmasını temel alarak kurulmuş olan İstanbul Şişli Terapi Enstitüsü Beşiktaş’ta psikolojik danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Bünyemizde bulunan ve alanlarında uzman olan psikologlarımız şu alanlarda psikolojik danışmanlık ve terapi desteği vermektedir;

  • Bireysel (Yetişkin) Psikoterapi
  • Çift Terapisi,
  • Cinsel Terapi
  • Aile Danışmanlığı
  • Çocuk ve Ergen Terapisi 
  • Bağımlılık Terapisi
  • Psikolojik Testler

Psikolojik destek, psikoterapi uzun bir yolculuk olarak da değerlendirebilir. İnsanın kendisini görmesi, kendisini fark etmesi, kendi kişisel tarihini yeniden yazması…

Tüm bunlar zaman içerisinde gerçekleştikçe psikolojik sorunların yarattığı içsel ıstıraplar yerini kendiyle, yaşamla, insanlarla uyuma bırakır.

Blog

Yazarlarımız

Hande Soykan

Uzm. Klinik Psikolog / Çocuk Psikoterapisti

Beyza Sidan

Psikolog / Çift Terapisti

Samet Karabıyık

Klinik Koordinatörü

İbrahim Deniz

Klinik Psikolog